ФОТО: Емил Димитриев и Никола Груевски во Собранието, седница нема

Од:

Техничкиот премиер и пратеник Емил Димитриев, заедно со неговиот лидер Никола Груевски и уште неколку пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата пристигнаа во Собранието.

Никој не дава објаснување што пратениците прават во Собранието, со оглед на тоа што нема закажано пленарна седница.

Инаку во Собранието е и новиот претседател Талат Џафери, кој вчера најави дека од денеска ќе почне со работа во Парламентарниот дом.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ковачки: Заев да си даде оставка и во партијата и во владата

Ана Ололовска

Промена на собранискиот состав по локалните избори

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев треба да си поднесе оставка од Влада и од СДСМ, 3 пати добива порака од народот и 3 пати продолжува со лажење и крадење

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Цените во продавница ќе растат и за 50%, горивата ќе надминат 80 денари за литар, а Заев вели тоа е најдоброто

Ана Ололовска

Џафери на Конференција во Атина, ќе се сретне со претседателот на грчкиот Парламент

Ана Ололовска

Мицкоски: Вратата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата е широко отворена и за Левица, и за сите други граѓани и партии

Ана Ололовска