crna gora

Регион

Пет часа доктори отстранувале вибратор од пациент во Подгорица

А1он
Докторите во Клиничкиот центар во Подгорица, Црна Гора пет часа од неименуван Црногорец отстранувале вибратор, објавува хрватскиот портал 24сата.хр. Пациентот во болницата го донела неговата
Регион

Вујановиќ: Не сме мафијашка држава

А1он
Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ, вели дека текстовите на одделни светски медиуми за Црна Гора, како мафијашка држава се неосновани. Британскиот ББС неодамна објави сторија за
Регион

Црна Гора – безбедна туристичка дестинација

А1он
Црногорската полиција соопштила дека државата е безбедна туристичка дестинација, а придонес кон тоа ќе дадат и полицајците од регионот кои ќе учествуваат во заеднички патроли.
Регион

„Одмарање во сенка“ нова спортска дисциплина во Црна Гора

А1он
Црногорците ќе се натпреваруваат во дисциплината „Лежење под сенка“. Благодарение на сопствениците на етно селото „Црна Гора“ од местото Брежан, 33 километри од Никшиќ, сите