bozik

Магазин

Романски пратеник: Исус е роден од сурогат мајка

А1он
Пратеникот на Унијата за спас на Романија, Јулијан Булаи доби многу критики откако објави на „Фејсбук“ дека Исус Христос е роден во „чудно семејство“ со
Магазин

Макрон „заборави“ да им го честита Божиќ на Французите

А1он
Од почетокот на мандатот, шефот на француската држава Емануел Макрон настојуваше, на секој 25 декември, да им посака „Среќен Божиќ“ на Французите преку социјалните мрежи,
Македонија

Католиците и дел од православните го слават Раѓањето Христово – Божик

А1он
Католичките верници и дел од православните христијани, кои се водат според Грегоријанскиот календар денеска го одбележуваат Раѓањето Христово – Божик. Традиционално, во државава централната прослава