botas

Спорт

Ботас по победата во квалификациите за ГН на Италија: Сега сум потполно смирен кога знам дека мојата иднина е одредена

А1он
Пилотот на Мерцедес Валтери Ботас ги сумираше квалификациските резултати за Формула 1 трката за Големата награда на Италија, во која успеа да го заземе првото
Спорт

Хамилтон за трансферот на Ботас во Алфа Ромео: Неизмерно сум горд што пет години возев во ист тим со Валтери

А1он
Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон му даде поддршка на Валтери Ботас, заблагодарувајќи се за заедничките настапи во германскиот тим. Ботас денеска објави дека го напушта
Спорт

Ботас прв на тренингот за Големата награда на Шпанија

А1он
Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас забележа најдобро време на денешната прва слободна тренинг сесија за Гран-при на Шпанија. На патеката „Каталонија“ крај Барселона, двата болида
Спорт

Ботас: Заостанувањето зад Хамилтон е многу поголемо отколку што би сакал да биде

А1он
Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас признава дека неговите резултати во однос на клупскиот колега Луис Хамилтон оваа сезона не оставаат многу простор за задоволство. По