formula

Спорт

Формула не памети ваков рефлекс: Младиот возач избегна трагедија со чудесен маневар

А1он
Рефлексите на возачот на Формула 2 Исак Хаџар ги воодушевија љубителите на автомобилизмот откако за влакно избегна катастрофа на патеката во Монте Карло. Возачот на
Спорт

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Загина млад возач на формула, болидот се распадна на парчиња

А1он
Младиот и талентиран возач Дилано ван Хофт (18) го загуби животот на патеката Спа-Франкошамп во Белгија во рамките на таканаречениот „Регионален европски шампионат во Формула“
Спорт

Ред бул го покажаа новиот „ѕвер“ и потврдија партнерство со Форд од 2026

А1он
Американскиот автомобилски гигант Форд се враќа во Формула 1 во 2026 година како партнер на светските шампиони Ред бул, потврдувајќи ја соработката на презентацијата на
Спорт

Тото Волф лут, Хамилтон и Расел шокирани од лошите перформансите на Мерцедес

А1он
Најдоминантниот тим изминатата деценија во шампионатот на Формула 1, Мерцедес, се соочува со големи проблеми на стартот од новата сезона. Мерцедес, според перформансите е далеку
Спорт

На гледачите на белгиското Гран при нема да им ги вратат парите од билетите

А1он
Организаторите на трката за Големата награда на Белгија, која годинава всушност и не се одржа поради обилните врнежи од дожд, на гледачите им понудија различни