f1

Спорт

Хамилтон: Нема време за славење на победата во Катар, Мерцедес ќе продолжи да го брка Ред Бул

А1он
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, изјави дека нема многу време за славење на победата на ГН на Катар. Во Генералниот пласман Хамилтон заостанува зад возачот
Спорт

Хамилтон победи на трката за Големата награда на Бразил

А1он
Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на трката одржана вечерва во Сао Паоло за Големата награда на Бразил. Британецот претходно беше казнет со пет
Спорт

НБА објави партнерство со Формула 1, болидите обоени во боите на клубовите од лигата

А1он
НБА продолжува со одбележувањето на својата 75-годишнина. Овој пат најсилната кошаркарска лига на светот објави партнерство со Формула 1. За да го одбележат почетокот на
Спорт

Волф: Ботас во Истанбул покажа апсолутно доминантна аеробатика

А1он
Извршниот директор на Формула 1 тимот Мерцедес, Тото Волф, го пофали Валтери Ботас за убедливата победа во Истанбул. – Апсолутно доминантна аеробатика од самиот почеток.
Спорт

Хамилтон победи на квалификациите за ГН на Турција, пол-позицијата за Ботас

А1он
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификациите за Формула 1 трката во Истанбул. Британецот постави нов рекорд на патеката со резултат 1,22,868