f1

Спорт

Доменикали: Се надевам на продолжување на битката Верстапен – Хамилтон, но сметам и на други тркачи

А1он
Шефот на Формула 1, Стефано Доменикали, рече дека се надева дека ќе ја продолжи борбата меѓу возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон и возачот на Ред