luis hamilton

Спорт

Хамилтон ја освои пол-позицијата за Големата награда на Британија

А1он
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификации за Големата награда на Велика Британија со извозен круг за 1:24.303 минута. Втор беше неговиот
Спорт

Хамилтон: Пред празни трибини ќе бидеме полоши отколку на тестовите, но подобро е од ништо

А1он
Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон го сподели своето мислење за одржувањето на трките во Формула 1 пред празни трибини поради пандемијата на коронавирус. – Патеките