ferari

Спорт

Ферари му понуди на Фетел едногодишен договор и чека одговор до крајот на јуни

А1он
Познатиот италијански новинар Лео Турини објави инфопрмација дека Ферари му понудил на Себастијан Фетел да го обнови договорот. Тимот од Формула 1, наводно, му нуди
Спорт

Ферари му понудиле на Фетел нов договор со помала плата

А1он
Според извори во Италија, тимот на Ферари му предложил нов договор на четирикратниот светски шампион Себастијан Фетел со намалени финансиски параметри. Тековниот договор на германскиот
Магазин

ВИДЕО: Ферари го претстави својот нов болид „СФ1000“

А1он
“Ферари” на спектакуларен начин го претстави својот нов болид за 2020, “СФ1000” вечерва во прекрасниот театар „Ромоло Вали“ во Реџо Емилија, со големи надежи за
Економија

„Бренд фајнанс”: Ферари повторно е најмоќниот бренд на светот

А1он
Ферари, втора година по ред е најмоќниот бренд на светот на ранг-листата на глобалните 500 светски брендови на „Бренд фајнанс” за 2020 година. Американската компанија
Спорт

Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година

А1он
Шефот на Ферари, Матија Биното рече дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер за следната година. Имаме на располагање двајца
Спорт

Ферари ќе ја ажурира електрониката на болидите за Големата награда на Шпанија

А1он
Шефот на Формула 1 тимот Ферари, Матија Биното, рече дека на болидите ќе биде обновената електрониката пред настапот на трката од свесткиот шампионат за Големата