borusija dortmund

Спорт

(ВИДЕО) Реал е неприкосновениот „крал“: 15 титула во Лигата на шампионите

А1он
Реал Мадрид по 15. пат го освои трофејот во Лигата на шампионите откако во финалето на „Вембли“ ја совлада Борусија Дортмунд со 2-0. „Милионерите“ го
Спорт

Себастиен Але непрепознатлив по борбата со ракот на тестисите

А1он
Францускиот напаѓач, Себастиен Але се наоѓа пред најважниот „меч“ во животот, продолжувајќи со хемотерапијата откако му беше откриен рак на тестисите веднаш по неговиот трансфер
Спорт

ВИДЕО: Драма во Лигата на шампионите, Порто со десет играчи „преживеа“ продолженија и го испрати Јувентус дома

А1он
Екипата на Порто одигра херојски натпревар вечерва во Торино и иако околу 70 минути имаше играч помалку, успеа да го елиминира фаворитот Јувентус, поради правилот
Спорт

Тинејџерот на Борусија Дортмунд, Јусуфа Мукоко, стана најмлад фудбалер во историјата на ЛШ

А1он
Бундеслигашот Борусија Дортмунд вечерва имаше повод за двојна радост по гостувањето кај Зенит во Лигата на шампиони (ЛШ), откако со триумфот од 2-1 влезе во
Спорт

Борусија Дортмунд ќе го спасува Дракслер од ПСЖ

А1он
Борусија Дортмунд ќе се обиде да привлече фудбалер на Пари Сен Жермен. Вчера, „Евроспорт“ објави дека „Сигнал Идуна Парк“ е заинтересиран за крилниот играч Јулијан
Спорт

Руеда: Борусија беше многу заинтересирана за Видал, постои опција и за во Италија

А1он
Селекторот на репрезентацијата на Чиле, Рејналдо Руеда, соопшти дека за играчот од средниот ред на Барселона, Артуро Видал многу заинтересирана беше Борусија Дортмунд. – Видал
Спорт

Борусија Дортмунд секогаш станува шампион кога е лидер на полусезона

А1он
По вчерашната победа над Вердер Бремен, Борусија Дортмунд станаа недостижни на врвот на табелата во Бундеслигата, откако на два круга пред паузата во првенството ја