boris stojmenov

Видео Македонија

ВИДЕО: Стојменов вторпат се самоурива кај „Беко“, ќе поднесе ново барање за градба

Маја Илиевска-Пачемска
Центарот на Скопје трет ден татни од багер што ги урива дивоизградените столбови на поранешниот хотел ТЦЦ „Плаза“ на местото на некогашната стоковна куќа „Беко“.
Истражувања Македонија

ВИДЕО: Стојменов изгуби, клевета е тврдењето дека Општината му побарала мито од милион евра за да гради кај „Беко“

Маја Илиевска-Пачемска
Бизнисменот и поранешен министер за финансии, Борислав Стојменов, треба да ѝ исплати отштета од 120.000 денари на Општина Центар оти ја наклеветил со изјавата дека
Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Стојменов: Заев стои зад блокадата на градилиштето „Беко“, притисокот беше да го продадам евтино

Маја Илиевска-Пачемска
Не градоначалникот на Центар туку поранешниот премиер Зоран Заев стои зад блокадите за градилиштето кај поранешната стоковна куќа „Беко“ во центарот на Скопје, вели за
Македонија

Обвинителство одлучи да го гони Стојменов за бесправно градење за „Беко“, тој најавува дека судењата ќе откријат афера како „Рекет“

Маја Илиевска-Пачемска
Основно јавно обвинителство поднесе обвинителен акт против Борис Стојменов и компанијата „Економско биро“ за бесправно градење на местото на поранешната стоковна куќа „Беко“ во центарот
Истражувања

ВИДЕО: Борис Стојменов си ја крева дивоградбата кај „Беко“, за уривање сите чекаат на некој друг

Низата решенија за стопирање на градбата, за уривање и кривичните пријави за инвеститорот, бизнисмен и ексминистер за финансии, Борис Стојменов, не ја сопреа изградбата на
Македонија

Стојменов се скара со инспекторите кои му го затворија градилиштето во Центар

Кристијан Ландов
Општина Центар го затвори градилиштето каде порано беше хотелот „ТЦЦ Плаза“, бидејќи инвеститорот без одобрение за градба вршел градежни работи. На затворањето му претходеше расправија