bombi

Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Очигледно масло на нарачателите на прислушувањето Груевски и Мијалков

А1он
„Нарачаните текстови по курирски медиуми и пуштање прислушувани разговори по косовски медиуми се очигледно масло на ВМРО-ДПМНЕ, на нарачателите на прислушувањето во Македонија, обвинетиот Груевски
Македонија

Судијка од „бомбите“ ќе одлучува за обвиненијата на СЈО

А1он
Обвиненијата кои СЈО ги испрати до Судот ќе паднат во рацете на судијките Татјана Михајловска и Лидија Петровска, потврдуваат од Кривичниот суд. Имињата на овие
Македонија

Анкетната комисија за прислушувањето ќе сослушува сведоци

А1он
Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето денеска на седница треба да ги сослуша сведоците. Повикани пред Комисијата да сведочат се премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

Џафери: Законот за бомбите ќе се однесува на необјавените материјали

А1он
Веќе објавените материјали од прислушуваните разговори не се спорни. Законот за бомбите ќе се однесува на новите необјавени материјали. Текстот на Законот може секој како
Македонија

Мукоски: До вечер со Талат ќе се договориме што да правиме со законот

А1он
Еден од предлагачите на законот против прислушкуваните материјали Крсто Мукоски вели дека законот е се уште во собраниска процедура и дека до вечер ќе се
Македонија

ЗНМ: Забраната на „бомбите“ е обид на власта за цензура и укинување на слободата на говор

А1он
Здружението на новинарите силно го осудува обидот за воведување цензура преку предлог Законот за забрана на објавување и поседување на прислушуваните материјали што во Собранието