berzi

Економија

Светските берзи растат по најавата на америкнската централна банка за намалување на каматите идната година

А1он
На светските берзи цените на акциите пораснаа минатата недела, откако американската централна банка објави дека циклусот на затегнување на монетарната политика е завршен и дека