barcelona

Спорт

Обамејанг се јави по бруталниот напад во сопствениот дом: Ќе се вратам многу бргу

А1он
Напаѓачот на Барселона, Пјер-Емерик Обамејанг се јави преку социјалните мрежи по вестите дека добил скршена вилица при нападот и грабежот на неговиот дом во неделата.
Спорт

Кунде официјално регистриран, ќе игра против Валјадолид?

А1он
Барселона и официјално ја комплетираше регистрацијата на новото засилување од Севилја, дефанзивецот Жил Кунде, потврдува веб-сајтот на шпанската Ла лига, со што тој може да
Спорт

Френки де Јонг најмил адвокати за притисокот што му го прави Барселона

А1он
Каталонскиот гигант Барселона инсистира Френки де Јонг да замине од „Камп Ноу“ ова лето или да се согласи на намалување на платата. Сепак, холандскиот фудбалер