Животот е поважен од фудбалот: Мечот Кадиз – Барселона во прекин

Од:

Натпреварот меѓу Кадиз и Барселона е прекинат во 81.минута откако на еден навивач му се слоши на трибините. Лекарските екипи веднаш тргнаа да му укажат помош, а голманот Ледезма трчаше да го донесе дефибрилаторот од стадионот.

Останатите фудбалери на теренот се молат за животот на навивачот на Кадиз.

Домашниот клуб денеска слави 112 – годишнина од формирањето, а Барселона имаше водство од 0:2 во моментот на прекинот. Стрелци на головите беа Френки де Јонг во 55.минута и Роберт Левандовски во 65.минута.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Поништена регистрацијата на Гави, тој може да замине како слободен играч!

Горан Наумовски

Барса со невозможен камбек стигна до победа кај Целје!

За Барса нема ништо спорно во исплатата на шефот на судиите

Кеси дојде бесплатно во Барса, ќе ја напушти за 13 милиони евра

Мигранти избегаа од авион кој летал од Мароко за Турција при принудно слетување во Барселона

Пујол и Рамос му дадоа поддршка на Пике: Не може да ти ја одземат среќата