Кунде официјално регистриран, ќе игра против Валјадолид?

Од:

Барселона и официјално ја комплетираше регистрацијата на новото засилување од Севилја, дефанзивецот Жил Кунде, потврдува веб-сајтот на шпанската Ла лига, со што тој може да дебитира денеска против Валјадолид.

dobivaj vesti na viber

Кунде е последното од петте засилувања на Барселона ова лето со одобрен статус од шпанската лига, откако поради финансиската состојба во клубот беше неизвесно дали каталонскиот гигант ќе добие зелено светло под стриктните правила на Ла лига.

Регистрацијата на Кунде исто така може да има влијание во последните денови на преодниот рок во Барселона, посебно обидот на Челси да го добијат Пјер-Емерик Обамејанг, чија продажба се сметаше за клучна за решавање на проблемите. Сега, Барса може да реши да го заддржи габонскиот напаѓач.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Пујол и Рамос му дадоа поддршка на Пике: Не може да ти ја одземат среќата

Барселона ќе му понуди нов договор на Дембеле

Кил и Барса убедливи на стартот на новата сезона во ЛШ

Животот е поважен од фудбалот: Мечот Кадиз – Барселона во прекин

Барселона сака да прекине негативна традиција долга 16 години

Обамејанг се јави по бруталниот напад во сопствениот дом: Ќе се вратам многу бргу