barcelona

Спорт

(ВИДЕО) Проектилот на Рафиња го реши „Ел класико“

А1он
Фудбалерите на Барселона го совладаа Реал Мадрид со резултат 1:0 во пријателски натпревар во Лас Вегас. Стрелец на единствениот гол беше Рафиња, новајлијата во каталонскиот
Спорт

Барселона со кредит од 455 милиони евра ќе ја ублажува финансиската криза

А1он
Шпанскиот фудбалски гигант, Барселона која има проблеми со долговите, зеде кредит. Се работи за сума од 455 милиони евра која треба да се врати за