Гвардиола за Силва: Сакам да остане, но мене никој ништо не ме прашува

Од:

Бернардо Силва е еден од клучните играчи на Манчестер сити во последните години. Во последно време се почесто се зборува за негово заминување во Барселона до крајот на преодниот рок.

Пер Гвардиола, менаџерот на Сити, нема дилеми околу односот со Силва.

„Сакам да остане. Тој е посебен играч, сите го знаат тоа. Сепак, мене никој ништо не ме прашува. Останува само да почекаме и да видиме каков ќе биде исходот“, изјави Гвардиола.

Сити веќе се изјасни дека доколку дојде понуда која ќе ги задоволи и клубот и Силва, Португалецот може да замине. Интересно е што Силва не беше стартер на ниту еден од претходните два премиерлигашки натпревари.

Наводно Сити за Португалецот бара 100.000.000 евра, но во Барселона биле оптимисти дека ќе го добијат за значително помала сума, за 60.000.000 евра плус одредени бонуси.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Поништена регистрацијата на Гави, тој може да замине како слободен играч!

Горан Наумовски

Барса со невозможен камбек стигна до победа кај Целје!

За Барса нема ништо спорно во исплатата на шефот на судиите

Кеси дојде бесплатно во Барса, ќе ја напушти за 13 милиони евра

Мигранти избегаа од авион кој летал од Мароко за Турција при принудно слетување во Барселона

Пујол и Рамос му дадоа поддршка на Пике: Не може да ти ја одземат среќата