Обамејанг се јави по бруталниот напад во сопствениот дом: Ќе се вратам многу бргу

Од:

Напаѓачот на Барселона, Пјер-Емерик Обамејанг се јави преку социјалните мрежи по вестите дека добил скршена вилица при нападот и грабежот на неговиот дом во неделата.

dobivaj vesti na viber

Габонецот призна дека бил нападнат во сопствениот дом додека бил заедно со неговата сопруга и децата, но прати порака дека ќе се врати многу бргу, откако е предмет на шпекулации за можен трансфер во Челси на последниот ден од преодниот рок.

„Момци благодарам за сите пораки кои ги добив. Во неделата навечер некои насилни кукавици влегоа во мојот дом со закана за моето семејство и моите деца, само за да украдат нешто. Ми ја повредија вилицата, но ќе се вратам многу бргу, а благодарам на Бога што никој не беше повреден. Тешко е да се разбере чувството дека не си безбеден во сопствениот дом, но како семејство ќе го надминеме ова и ќе бидеме уште посилни. Благодарам за целата поддршка, таа навистина ми значи многу“, напиша Обамејанг на социјалните мрежи.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Пујол и Рамос му дадоа поддршка на Пике: Не може да ти ја одземат среќата

Барселона ќе му понуди нов договор на Дембеле

Кил и Барса убедливи на стартот на новата сезона во ЛШ

Животот е поважен од фудбалот: Мечот Кадиз – Барселона во прекин

Барселона сака да прекине негативна традиција долга 16 години

Кунде официјално регистриран, ќе игра против Валјадолид?