barcelona

Свет

Авион со патници во Барселона е опколен поради радиоактивен куфер

А1он
Авионот на „Swiss Era“ е опколен на аеродромот во Барселона по наводното истекување на радиоактивен материјал од куфер во складиштето на авионот, објави денеска „Дејли
Спорт

Фудбалскиот клуб Барселона под истрага за „активен поткуп“ на судии

А1он
Фудбалскиот клуб Барселона е под истрага поради сомневања за „активен поткуп“ на членовите на судиската комисија во изминатите две децении, објави денеска агенцијата Ројтерс. Како
Uncategorized

Поништена регистрацијата на Гави, тој може да замине како слободен играч!

А1он
Барселона повторно се наоѓа во незавидна ситуација откако судот ја поништил регистрацијата на Гави во клубот, оставајќи можност 18-годишниот талент да замине од клубот како
Свет

Мигранти избегаа од авион кој летал од Мароко за Турција при принудно слетување во Барселона

А1он
Патнички авион на лет од Мароко за Турција рано утринава принудно слета на аеродромот Ел Прат во Барселона, по што група од 28 потенцијални мигранти
Спорт

Пујол и Рамос му дадоа поддршка на Пике: Не може да ти ја одземат среќата

А1он
Неочекуваното пензионирање на Жерар Пике сè уште е ударна вест во шпанските медиуми. Неговите долгогодишни партнери во одбраната Серхио Рамос и Карлес Пујол не останаа