bankomat

Македонија

Дигнаa во воздух банкомат во Чаир – до парите не дошле, но од силната експлозија оштетени три возила

А1он
Четири лица утринава се обиделе да дигнат во воздух банкомат во Чаир со цел да го ограбат. Околу три часот наутро тие со возило дошле
Македонија

Велешанка украла картички од дедо ѝ, вадела пари без да му каже

А1он
32-годишна велешанка доби кривична пријава од полицијата, откако нејзините дедо и баба ја пријавиле дека ги зела картичките на дедото и подигнувала пари на банкомат,