bajden

Свет

Бајден неделава ќе го соопшти кандидатот за негов потпретседател, извесно е дека ќе биде жена

А1он
Кандидатот за демократска претседателска номинација Џо Бајден е соочен со можеби најделикатната одлука во својата 50-годишна политичка кариера – изборот на кандидат за потпретседател на
Свет

Бајден: Претседателските избори во САД мора да се одржат на 3 ноември

А1он
Поранешниот американски потпретседател и актуелен кандидат на демократите за претседателска номинација на изборите во САД, Џо Бајден, денеска изјави дека може да се промени начинот
Свет

Анкета: Бајден води пред Трамп

А1он
Претендентот за претседателски кандидат на американската Демократска партија Џо Бајден ужива поголема поддршка отколку републиканскиот кандидат Доналд Трамп, покажа најновото истражување на јавното мислење. Според
Свет

Бајден победи на примарните избори во Флорида, Аризона и Илиноис

А1он
Поранешниот потпретседател Џо Бајден извојува убедлива победа на примарните избори за номинација претседателски кандидат од демократите во сојузните држави Флорида, Аризона и Илиноис. Неговиот сопреник,
Свет

Бајден победи во Вашингтон, избори во Илиноис, Аризона и Флорида

А1он
Во трката за номинација претседател на САД од демократите, по пребројувањето на гласовите, победа во Вашингтон извојувал поранешниот потпретседател Џо Бајден, што му дава дополнителен
Свет

Бајден сè поблиску до номинација за претседателски кандидат

А1он
Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден на вчерашните внатрепартиски избори за претседателски кандидат од редовите на Демократската партија, забележа клучна победа во Мичиген, со што се
Свет

(ВИДЕО) Џулијани за Бајден: Дали навистина треба да диагностицираме што не е во ред со него?

А1он
Поранешниот американски градоначалник на Њујорк, Руди Џулијани и сегашен поддржувач на актуелниот американски претседател, Трамп на својот твитер профил за демократскиот кандидат, Бајден напиша: „Дали
Свет

ВИДЕО: Демонстранти ја попречија прославата на кандидатот за претседател Бајден за победата во „Супер вторникот“

А1он
Кандидатот за иден претседател на САД од Демократската партија, Џо Бајден ја прослави големата победа на „Супер вторникот“ против кандидатот Берни Сандерс. Поранешниот американски потпретседател
Свет

ВИДЕО: Руди Џулијани со нови обвинувања против фамилијата Бајден

А1он
Во видео обраќањето кое беше објавено на социјалните мрежи, поранешниот градоначалник на Њујорк, а денешен советник на Трамп, Руди Џулијани ги објави податоците од неговата
Свет

Руди Џулијани: Ќе докажам дека фамилијата на Бајден е поврзана со корупција и криминал

А1он
Поранешниот градоначалник на Њујорк, Руди Џулијани во своето обраќање на телевизијата Фокс соопшти дека ќе докаже дека постои корупција во соработката на поранешниот потпретседател на