Бела куќа: Бајден ќе има изјава во врска со руско-украинската криза

Од:

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе има изјава во врска со руско-украинската криза, соопшти Белата куќа.

dobivaj vesti na viber

Според американски медиуми, Бајден се очекува да зборува за континуираните напори за одвраќање од конфликт и враќање кон дипломатија, како и за новите распоредувања на руски воени трупи на границата со Украина.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Руските сили нападнале повеќе цели со дронови камикази

А1он

Патрушев: НАТО воено ја помага Украина и сака борбите да ги префрли на руска територија

А1он

Руските сили гранатираа повеќе од 27 населени места во Украина

Горан Наумовски

Драматична ескалација на војната во Украина

Анкета: Рејтингот на Бајден забележа уште еден пад

Бајден ја истакна „непоколебливата посветеност“ на САД кон одбраната на Јапонија