avtomobili

Економија

Џенерал моторс повлекува повеќе од 73.000 електрични возила од пазарот

А1он
Американскиот автомобилски гигант „Џенерал Моторс“ на својата веб -страница објави дека повлекува повеќе од 73.000 електрични автомобили „Шевролет Болт“ од пазарот. „Џенерал Моторс доброволно го
Магазин

„Брабус“ го претстави својот модификуван „Мерцедес ГЛЕ“

А1он
Најновиот производ на познатата германска компанија „Брабус“ е заснован на најмоќната верзија на теренскиот „ГЛЕ“ на „Мерцедес“, поддржана од одделот „АМГ“. За основа на проектот
Магазин

Педесет години по првиот „Москвич“ во фабриката во Ловеч се очекува и првиот електромобил

А1он
Педесет години по производството на првиот „Москвич“ во Ловеч, се очекува првиот електричен автомобил. На терени на познатата фабрика „Балкан“ за производство на руските автомобили
Магазин

„Римац“ стана мнозински сопственик на „Бугати“

А1он
Компанијата „Римац автомобили“, основана од хрватскиот претприемач и иноватор Мате Римац, објави дека станала мнозински сопственик на „Бугати“ – познатиот француски производител на тн. хиперспортски