avtomobili

Свет

Калифорнија од 2035 година ги забранува новите автомобили со мотори на внатрешно согорување

А1он
Законодавците во Калифорнија денеска гласаат нов пакет мерки според кој се забранува продажбата на нови автомобили со мотори на петролни горива како бензин и дизел
Магазин

25.000 нарачки за помалку од една минута, клиентите ја урнаа страницата

А1он
Mahindra Scorpio-N се покажа како огромен продажен хит на домашниот индиски пазар. Првите 25.000 примероци од овој SUV беа продадени за помалку од 60 секунди.
Магазин

Peugeot и Opel доминантни со своите гами на електрични и plug-in хибридни возила

А1он
На 18.5.2022 година во природен амбиент пред ресторанот „Камник“, Еуроимпекс Генералниот увозник за Peugeot и Opel за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, заедно
Магазин

Новото лице на новиот ŠKODA KAROQ е тука!

А1он
Во салоните на ŠKODA во нашата земја пристигна новиот, освежен KAROQ. Иновативниот KAROQ носи голем број значајни подобрувања. Дизајнот, удобната и модерна внатрешност, одржливите материјали,
Свет

Поскапувањето го натера секој трет Германец да престане да вози, некои почнаа и да крадат гориво

А1он
Нешто повеќе од една третина од германските возачи планираат да го остават својот автомобил дома поради огромниот скок на цените на горивото на бензинските пумпи,
Економија

ВИДЕО: Втората генерација на NX отвора комплетно ново поглавје за брендот Lexus

А1он
• Втората генерација на луксузниот SUV воведува нов дизајн, нови погонски единици, нови технологии за поврзување, безбедност и удобност и целосно подобрени динамични перформанси •
Економија

Нарушено производството на Форд и на Тојота поради протестите во Канада

А1он
Автомобилските компании Форд и Тојота соопштија дека протестите во Канада против епидемиолошките мерки го нарушиле производството во канадските фабрики. Тојота соопшти дека не очекува какво