avtomobili

Магазин

Новиот „спајдеробил“ на Мекларен во „топлес” издание

А1он
Мекларен – аутомотив го престави својот најнов модел, „спајдер“ верзијата на единствениот модел МП4-12Ц, опремен со тврд покрив кој се отстранува за 17 секунди. Новиот
Македонија

Иновативен во Минхен, не и во Скопје

А1он
Македонскиот електро-инженер Ванчо Чамушев кој веќе подолго време работи во странство, понудил проект решение до Град Скопје за кружна гаража, кое било одбиено. Оваа негова