Новиот „спајдеробил“ на Мекларен во „топлес” издание

Од:

Мекларен – аутомотив го престави својот најнов модел, „спајдер“ верзијата на единствениот модел МП4-12Ц, опремен со тврд покрив кој се отстранува за 17 секунди.

Новиот модел на британскиот производител забрзува од 0 до 100 километри за 3,1 секунда, максималната брзина што може да ја постигне е 329 илометри на час, а просечната потрошувачка на гориво е 11,7 литри на 100 километри.

Мек Ларен ќе биде опремен и со систем за подигање на возилото за да се обезбеди непречено движење низ некои препреки како што се „легнатите полицајци“.

 

 

Би можело да ве интересира

Битиќи за владината набавка на 45 нови возила: Подобро е на лизинг, трошоците се помали

Орце Костов

ЕСМ ќе плати 2,3 милиони евра за нови автомобили: Мора да имаат екран на допир и камера за паркирање

Орце Костов

Луксуз во време на криза: МНР ќе потроши 900.000 евра за наем на 175 возила за самитот на ОБСЕ

Орце Костов

Во Министерството за финансии треба да се одржи состанок со увозниците на моторни возила

Пет службеници од МВР дел од група која криумчарела возила вредни над 500.000 евра: Уапсени се 18 лица, за шестмина се бара притвор

Орце Костов

Повеќе луксуз, повеќе перформанси: Светска премиера на новиот Porsche Cayenne

Ана Ололовска