avtomobili

Економија

Криза? „Ферари“ продаде рекорден број автомобили во 2012-та година

А1он
Италијанскиот произведувач на луксузни автомобили “Ферари” објави дека оствари нов рекорд во продажба испорачани возила во првата половина на 2012. Вкупно испорачале 3.664 автомобили,што представува
Магазин

ВИДЕО: На Силверстон парада на 964 „Ferari“ автомобили

А1он
„Гинисовата книга на рекорди“ сеуште официjално не потврдила, меѓутоа од „Ферари“ соопштија дека парадата на 964 автомобили на славната патека Силверстоун, е најголемиот собир на
Магазин

(ВИДЕО)На продажба “Астон мартин” на Џемс Бонд

А1он
На продажба е легендарниот „Астон  мартин“ на 007. Спортскиот  автомобил е  во одлична состојба. Во него „се возеше“, неуништливиот  британски таен агент. “Астон мартин” DBS
Економија

Ка-дис: Дали бирото за јавни набавки соучествува во сомнителниот тендер за набавка на 150 возила?

А1он
Дали Бирото за јавни набавки е жертва или соученик во сомнителниот тендер за набавка на 150 возила прашува Ка-Дис во соопштението кое го испрати до
Магазин

ВИДЕО: Милионер си го паркирал Ламборџинито во својата дневна соба

А1он
Сопствениците на супер луксузни автомобили покрај тоа што живеат во ексклузивна висока станбена зграда, сега може да ги паркираат своите сакани автомобили во нивните дневни
Магазин

ВИДЕО: Половина час возела 190km/h – И се заглавила папучата на гасот!

А1он
Полициските камери го снимија автомобилот кој возеше со 190 километри на час кој 47-годишната жена никако не можеше да го сопре. Престрашениот глас на 47