antivakseri

Македонија

(ВИДЕО) Кавга пред школо: Mајка не го пушта детето да носи маска, него не го пуштаат без маска

А1он
Една од предводниците на протестите против ковид мерките кои се одржаа минатото лето, Гордана Гоџо, сними вербален конфликт пред влезот на основно училиште каде вработените
Регион

(ВИДЕО) Хаос во Белград: Антиваксерите на улица, расчинетиот монах Антоније фрла јајца кон полицијата и кон новинарите

А1он
Околу 1.000 антиваксери, кои протестираа низ улиците на главниот град во Србија, се собраа на платото во близина на Филозофскиот факултет. Како што пренесува српски
Регион

ВИДЕО: Антиваксерите во Љубљана ја гаѓаа полицијата со запалени факли, а таа возврати со солзавец и водени топови

А1он
Противниците на мерките за борба против „Ковид-19“ се собраа вечерва на плоштадот „Република“ во Љубљана. Тие скандирајќи бараат Владата да поднесе оставка. Запалија факли и
Македонија

Филипче: Лекарската комора ги следи антиваксерските објави на докторите и ќе излезе со став

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека Лекарската комора ги следи написите на оние доктори кои се против вакцинацијата и најави дека ќе излезе
Македонија

(ВИДЕО) Демонстрант на протестот против вакцините: Утре детето ќе ти го украдат, треба рака да ми бациш

Искра Манојлоска
Еден од демонстрантите на протестот против новите мерки пред Владата ја објасни својата теорија за исчезнатите деца ширум светот. „Нашите најмали дечиња се загрозени, осум
Македонија

(ВИДЕО) Тепачка на протестот против ковид-мерките: Мавни се курво една

Искра Манојлоска
Демонстрантите се раскараа меѓу себе, а говорниците се степаа на бината, на протестот против новите анти-ковид мерки кој се одржа пред Владата. Кога една од
Свет

Антиваксери во Полска нападнаа центар за вакцинација против Ковид-19

А1он
Двајца противници на вакцинацијата против Ковид-19 се уапсени вчера во Гродиск Мазовиецки во Полска кога се обидоа со група демонстранти насилно да влезат во центар
Свет

Фармацевт-антиваксер од САД намерно уништил стотици дози вакцини, го чекаат три години затвор

А1он
Поранешен фармацевт од американската држава Висконсин, кој свесно и со намера уништил повеќе од 500 дози вакцини против коронавирусот, вчера беше осуден на казна затвор
Македонија

Не слушајте го попот Стеван од Битола, туку вакцинирајте се – им порача МПЦ-ОА на верниците

А1он
Светиот архијерејски синод на Македонската православна црква ‒ Охридска архиепископија соопшти дека го поддржува процесот за имунизација на населението, сметајќи го за потребен во надминувањето