a1

Магазин

Нема веќe Спорт Клуб на А1, операторот не го продолжил договорот

А1он
Од денеска, програмата на телевизијата Спорт Клуб повеќе не може да ја гледаат корисниците на телеком операторот A1, бидејќи оваа компанија одлучила да не го
Економија

Сметките за телевизија ќе бидат помали поради прекините, операторите најавуваат обесштетување на корисниците

Следната сметка за телевизија што ќе ја добијат корисниците од операторите ќе биде помала од вообичаената поради прекините во  реемитувањето кои почнаа вчера. Од компанијата
Македонија

А1 Македонија: Македонските оператори принудени на прекин на телевизиските програми

А1он
Од операторот А1 најавуваат времени прекини во знак на протест поради наметнати неуставни обврски во Законот за аудио и аудиовизуелни услуги. „Ја информираме јавноста дека
Македонија

Велија Рамковски планира да ја обновува А1 телевизија, 51 отсто од сопствеништвото ќе даде на новинарите и борците против режимот

А1он
Велија Рамковски, сопственикот на првата приватна телевизија А1, која беше затворена, а тој и неговите најблиски соработници добија долгогодишни затворски казни, најавува дека планира повторно
Македонија

(ВИДЕО) Груевски некогаш: Не може ако некој има медиум да направиме посебни закони за него

А1он
ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски кога ја затворија А1 телевизија се повикуваа на судот, сега кога истиот суд одреди притвор за Сеад Кочан поради сомнение за
Македонија

Писмо на Велија Рамковски: Креираа копии како доказ за криминал за да ја затворат А1 телевизија

А1он
Велија Рамковски, сопственикот на А1 телевизија, кој веќе 6 години издржува казна затвор, достави писмо кое го објави „Слободен печат“. „На 22.9.2016 година, во вторникот,
Македонија

Стајковци и во 2009 поплавено, Коце Трајановски ветувал решавање на проблемот со обиколницата

А1он
Во 2009 година тогашната А1 телевизија емитувала репортажа од поплава во Стајковци. Тогашните и актуелни градоначалници на Скопје и  на Гази Баба, Коце Трајановски и