Второ место за МЗТ на турнирот во Романија

Од:

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го освоија второто место на меѓународниот меморијален турнир „Антонио Алексе“ во Романија, откако вчеравечер загубија од домаќинот Орадеа со 97:64.

Џабари Хиндс со 21 поен беше најпрецизен кај аеродромци, Нуни Омот постигна 12 поени, Марин Морнар беше стрелец на осум, а Дамјан Стојановски на седум поени.

Македонскиот шампион денес ќе ги продолжи подготовките за новата сезона. Следните две контроли на „сино-белите“ ќе бидат против романска Крајова на 16 и 17 септември во „Јане Сандански“.

Би можело да ве интересира

Кочов пред дуелот со Сутјеска: Мора да најдеме начин да ја намалиме нивната ефикасност

Ана Ололовска

Барселона го покани Дурант во клубот

Ана Ололовска

Жофри Ловерњ заигра првпат по осум месеци

Ана Ололовска

Поранешниот тренер на МЗТ доби отказ во Задар

Ана Ололовска

Кошаркарките од КК „Крива Паланка” со победа ја отворија сезоната

Ана Ололовска

Пешиќ: Ситуацијата во Југославија беше многу посериозна од оваа во Каталонија

Ана Ололовска