Евролига: Макаби има нов центар

Од:

Макаби од Тел Авив, шампионот на Израел го официјализираше четвртото засилување во преодниот рок.

Тоа е кубанскиот кошаркар Хасиел Риверо, кој во претходната сезона го носеше дресот на шпанска Валенсија.

Риверо потпиша двегодишен договор со тимот од Менора Мивтачим Арена, а втората сезона ќе биде како опција и ќе се решава следното лето.

Во претходната сезона во Евролигата имаше просек од 9,4 поени и 3,5 скока.

Претходно во Макаби пристигнаа Тамир Блат, Џејмс Веб и Антониус Кливленд.

Се очекува Кубанецот да биде замена за Алекс Појтрес, кој стана нов член на Емпорио Армани.

Би можело да ве интересира

Испишана историја на НБА: Леброн и неговиот син Брони станаа соиграчи

Предраг Петровиќ

Бостон го прегази Далас во првиот меч од финалето на НБА

Орце Костов

Немирна ноќ во Берлин – тепачки меѓу навивачите на Панатинаикос и Олимпијакос

Навивачки нереди во Црна Гора: Хулигани упаднаа на теренот за време на дербито и го прекинаа натпреварот

НБА: Денвер ја победи Минесота и израмни на 2:2 во полуфиналната серија на Западот

Познати се тројцата полуфиналисти на Истокот во плејофот во НБА лигата

А1он