ВИДЕО: Слетувањето на падобранец на теренот на мечот Германија-Франција, од сите агли

Од:

Активист за заштита на животната средина на организацијата „Гринпис“ е човекот кој вечерва слета со падобран на стадионот „Алијанц“ во Минхен, a поради неговото „шоу“, доцнеше почетокот на натпреварот меѓу Германија и Франција.

Падобранецот, кој имаше мали проблеми при слетувањето и за малку ќе завршеше во група навивачи, веднаш по атерирањето беше пресретнат од обезбедувањето и набрзина испратен надвор од теренот.

На социјалните мрежи се појавија десетици снимки од неверојатниот лет на човекот со жолтиот падобран, кој на неговото летало имаше напишано порака на осуда на користењето на фосилните горива.

Според германските медиуми, падобранецот најверојатно скокнал од работ на покривот на „Алијанц арената“, а по тешкото слетување, му била пружена лекарска помош покрај теренот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пијана девојка танцуваше на приватна журка и падна од вториот кат

Жарко Настоски

ВИДЕО: Фудбалерите на Бока предизвикаа масовна тепачка во Бразил, ноќта ја минаа во автобус пред полициска станица

Жарко Настоски

ВИДЕО: Паника на плажа во Тунис, морската струја одвлече бебе далеку од брегот

Жарко Настоски

ВИДЕО: Дупка за темели од нова зграда драматично проголта стара куќа во Белград

Жарко Настоски

УЕФА го објави идеалниот тим на ЕВРО 2020

Жарко Настоски

Секој италијански репрезентативец ќе добие по четврт милион евра за европската титула

Жарко Настоски