padobran

Магазин

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Маринец скокна од хеликоптер, падобранот не се отвори

А1он
Млад војник загина при скокање од хеликоптер за време на воена вежба, пишува „Сан“. Ужасното видео покажува седум поморски кадети како скокаат од хеликоптер и
Спорт

ВИДЕО: Слетувањето на падобранец на теренот на мечот Германија-Франција, од сите агли

А1он
Активист за заштита на животната средина на организацијата „Гринпис“ е човекот кој вечерва слета со падобран на стадионот „Алијанц“ во Минхен, a поради неговото „шоу“,