ВИДЕО: Ник Киријос го имитираше Надал со повлекување на гаќите

Од:

Австралискиот тенисер Ник Киријос заработи казна на натпреварот со Жил Симон поради одолговлекување на мечот. Киријос сметаал дека е казната е премногу строга и избра необичен метод на протест со местење на фризурата и повлекување на гаќите имитирајќи го Надал.

Киријос му одговори на судијата дека го сторил тоа поправајќи ја својата фризура и ги повлекува пантолоните од шорцевите, што е карактеристично за Рафаел Надал, кој го прави ова на секој момент при сервирање.

Публиката беше воодушевена од потегот на Ник Кирјос, а набргу потоа истото го стори и Жил Симон.

Би можело да ве интересира

Беретини се повлече од турнирот во Рио поради повреда

Ана Ололовска

Чориќ загуби девет од последните 10 натпревари

Ана Ололовска

Федерер: Надал кажа дека плачел од радост кога го освоив „Ролан Гарос“ во 2009 година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Надал и Федерер поставија уникатен рекорд

Ана Ололовска

Тениски “Фјучерс” во Трнава: Ѓорческа во полуфинале

Драган Поповски

Федерер: Со Рафа сме ривали, но исклучително се почитуваме