nadal

Спорт

На Надал му е забранет настапот во Париз

А1он
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, според сегашните правила, нема да може да настапи на Олимписките игри во Париз. Правилата на Светската тениска федерација (ИТФ) се јасни
Спорт

Надал без коментар кој е поуспешен: Ѓоковиќ ќе беше ифрустриран ако не го оствареше тој рекорд

А1он
Со освојувањето на Грен слем турнирот во Њујорк, Новак Ѓоковиќ стигна до рекордни 24 титули во кариерата на најголемите четири турнири. Две повеќе од Рафаел
Спорт

ВИДЕО: Федерер откри против кој тенисер имал најмногу проблеми

А1он
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер уште еднаш истакна дека најтежок ривал му бил Рафаел Надал. Легендарниот играч извесно време помина во Њујорк со тамошните млади тениски
Спорт

Настеасе: Рекордот на Надал на Ролан Гарос е побитен од рекордот на Ѓоковиќ“

А1он
Поранешниот романски тенисер Иље Настасе смета дека еден рекорд на Рафаел Надал е поголема работа отколку освоените 23 Грен слем турнири на Новак ѓоковиќ. Тоа
Спорт

Надал се огласи по операцијата: Санирани две повреди, познато кога ќе се врати на теренот

А1он
Рафаел Надал минува низ тежок период, бидејќи поради повреда на колкот мораше да оди на операција, која помина добро. Шпанецот по операцијата се огласи на
Спорт

(ВИДЕО) Надал: Настапот на Ролан Гарос е невозможен, нема да играм во следните неколку месеци

А1он
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на прес-конференцијата објави дека нема да го гледаме повеќе оваа година. Рафаел Надал дефинитивно ја заврши актуелната сезона, што и лично
Спорт

Надал нема да игра на Ролан Гарос, испаѓа од Топ 100, тврдат шпанските медиуми

А1он
Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал, годинава нема да учествува на Ролан Гарос, пренесуваат шпанските медиуми! Како што соопшти шпански Релево, големиот шампион кој 14 пати го
Спорт

Надал поразен во второто коло на Австралија Опен

А1он
Бранителот на титулата Рафаел Надал е поразен во второто коло на Австралија Опен. Шпанскиот тенисер, моментално втор во светот, беше елиминиран од 65. играч на
Спорт

(ВИДЕО) Инцидент во Лондон: Навивач истрча на теренот и се запали пред Ѓоковиќ, Надал и Федерер

А1он
Во вториот дел од Лејвер купот во кој се сретнаа екипи од Европа и светот се случи несекојдневна ситуација. Имено, еден навивач слезе од трибините,