ВИДЕО: Ѓоковиќ пристигна во Белград

Од:

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ конечно се враќа дома по големите проблеми кои го снајдоа во Австралија.

dobivaj vesti na viber

Од Мелбурн полета за Дубаи, од каде по кратка пауза замина за Белград.

Откако Ѓоковиќ пристигна во Белград се огласи неговата мајка која порача дека најдобриот тенисер во светот ќе остане во Србија во наредните неколку дена и нема да се огласува за медиумите.

Би можело да ве интересира

„Пежо“ ја прекина соработката со Новак Ѓоковиќ

А1он

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се сретна со Вучиќ – за 10 дена ќе каже што се случуваше во Австралија

Вучиќ ќе се сретне со Новак Ѓоковиќ

А1он

Ѓоковиќ му честиташе на Надал

Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос без вакцина

Ана Ололовска