Ѓоковиќ: Иванишевиќ ми е доживотен пријател, не знам кој ќе го замени

Од:

Како прво, Горан е мој и пријател на моето семејство за цел живот. По шест години пишување историја, се заситивме, решивме да ја прекинеме соработката, но се уште не знам кој ќе го замени, изјави најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ден по разделбата со тренерот Горан Иванишевиќ.

Ѓоковиќ вечерва присуствуваше на премиерата на филмот „Легенда“ за Никола Пилиќ, во чија тренерска академија во Минхен помина важен дел од својата кариера.

„Позитивно се разделивме, дојде до точка на заситеност, по шест години пишување историја, освоивме бројни титули, поминавме низ суровата мрежа на депортација, дисквалификација, доста непријатно, но тој секогаш беше тука за мене и имаше човечки став кон мене“, им посочи Ѓоковиќ на новинарите во Белград.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ е „запрен“ во полуфиналето на АТП турнирот во Женева

Ѓоковиќ во третото коло на АТП турнирот во Женева

Ѓоковиќ тајно бил примен во Ургентниот центар во Белград

ВИДЕО: Дебакл на Ѓоковиќ во Рим, декласиран од 32 тенисер во светот

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Монте Карло

После пет години: Ѓоковиќ и Иванишевиќ ја прекинаа соработката