ВИДЕО: Ѓоковиќ ја пее „Видовдан“ по освојувањето на АТП Купот

Од:

Ретко којa прослава на српските спортисти поминува без песната „Видовдан“, па така беше и во Сиднеј по освојувањето на АТП Купот.

Дуелот меѓу Србија и Шпанија во три меча беше решен со дабл, а Новак Ѓоковиќ и Виктор Троицки го освоиа трофејот во АТП Купот.

Би можело да ве интересира

Дел Потро мора на нова операција на коленото

Ана Ололовска

Доживотна суспензија за бразилскиот тенисер Жоао Соуса за местење натпревари

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ник Киријос го имитираше Надал со повлекување на гаќите

Драган Поповски

Зверев не изгуби сет, трет пат во првите две кола на Грен слем турнирите

Ана Ололовска

Ѓоковиќ втор во историјата со по 70 победи на три Грен слема

Ана Ололовска

Ѓоковиќ се пласира во второто коло на Австралија опен, постигнувајќи ја 900. победа на АТП турнирите

Ана Ололовска