Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

Од:

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, им додели дипломатски пасоши на фудбалските репрезентативци, Александар Трајковски и Енис Барди, како и на селекторот на репрезентацијата на Македонија, Благоја Милевски.

dobivaj vesti na viber

„Не само со победите над фудбалските велесили како што се Италија и Германија, туку и со севкупниот ваш придонес во успехот на нашиот национален тим, вие веќе сте нашите спортски дипломати и амбасадори, па најмалку соодветно е да го имате и симболот на дипломатијата – дипломатскиот пасош за вашите чести патувања“, истакна Османи при средбата.

Нашата репрезентација веќе утре патува во Португалија, каде на 29 март ќе играат домаќинот за пласман на Мундијалот во Катар.

Би можело да ве интересира

МНР го осуди нападот на бугарскиот клуб во Охрид

Милевски: Ја добивме најтешката група, но веруваме во себе

Трајковски го одигра 300 натпревар во кариерата

Алиоски: Овде го остваривме сонот за ЕП, утре сакаме нова победа

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб и Барди со Трабзонспор, во „лов“ на Лигата на шампионите

Милевски: Мора да бидеме поконкретни во завршницата