Милевски ќе остане селектор до крајот на квалификациите за ЕВРО 2024

Од:

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, останува на позицијата до крајот на квалификациите за ЕВРО 2024. Тоа значи дека до крајот ќе го одработи договорот кој е со важност до ноември оваа година.

И покрај тензиите, најавите за негова смена, и изјавата на капитенот Стефан Ристовски дека нема да игра за националниот тим сѐ додека е селектор Благоја Милевски, челниците на ФФМ одлучија дека Милевски ќе ја има довербата до крајот на циклусот, односно до истекот на неговиот договор.

Ова веројатно е и крај на шпекулациите дека Македонија ќе има нов селектор кој би можел да пристигне од Србија или од Црна Гора, од каде се споменуваа имињата на Владан Милојевиќ и на Миодраг Божовиќ.

Би можело да ве интересира

Милевски и Елмас: Максимално ангажирано и на победа против Фарски Острови

Милевски: Ја добивме најтешката група, но веруваме во себе

Алиоски: Овде го остваривме сонот за ЕП, утре сакаме нова победа

Милевски: Мора да бидеме поконкретни во завршницата

Милевски: Португалија не е само Роналдо, а фудбалот е тимска игра

А1он

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

Катерина Ѓуровски