Милевски: Мора да бидеме поконкретни во завршницата

Од:

Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер (18 часот) го пречекува Гибралтар во четвртиот меч од Лигата на нации. Но, сепак, тоа што е поважно е анализата каде погрешивме во претходниот пораз со Грузија.

“Фудбалот е таква игра, можеш да доминираш, но на крајот резултатот кажува се. Доминиравме 60 минути, но потоа имавме голем пад на физички план и Грузија тоа го искористи. Мислам дека можеме и треба да бидеме уште поконкретни во третата зона, пред противничкиот гол, тоа последно додавање и пред се ударите на гол”, изјави селекторот Благоја Милевски на денешната прес-конференција.

Би можело да ве интересира

Македонија со одлична група во Лигата на нации: Ќе играме против Ерменија, Фарски Острови и против Летонија

Реми во Скопје: Македонија-Англија 1:1

Фудбалерите заминаа за Малта

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Барди: Ние сме мала земја, но меѓу нас има „лавови“

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Македонија ремизираше со европскиот шампион

Катерина Ѓуровски

Милевски објави список со 29 имиња: Двајца дебитанти, Радески е повратник, во тимот е и Чурлинов