(ВИДЕО) Македонија води на полувреме: Барди „од втора“ го надмудри Пикфорд

Од:

Фудбалската репрезентација на Македонија има водство од 1-0 против Англија по првото полувреме на дуелот на арената „Тодор Проески“. Стрелец на голот е Енис Барди, кој „од втора“ успеа да го надмудри Пикфорд, по пеналот што беше досуден откако Рико Луис со рака го удри Миовски во главата во шеснаесетникот.

Се вмеша и ВАР собата, го повика судијата Глова да го види дуелот, а тој покажа на белата точка.

Англичаните беа доминантни во поле, Деклан Рајс го погоди дирекот во 14.минута, но одбраната на Македонија под водство на голманот Столе Димитриевски делува релативно сигурно.

Би можело да ве интересира

Барди во јануари ќе го напушти Трабзон

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб и Барди со Трабзонспор, во „лов“ на Лигата на шампионите

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

Катерина Ѓуровски

Барди: Најважно е да го дадеме максимумот

А1он

Барди во „тимот на колото“ во Ла Лига

Барди наскоро ќе се приклучи на репрезентацијата