Адеми и Ристовски со Динамо Загреб и Барди со Трабзонспор, во „лов“ на Лигата на шампионите

Од:

Тројца македонски репрезентативци вечерва со своите клубови ќе играат во плејофот за пласман во групната фаза во Лигата на шампионите. Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб гостуваат во Норвешка, каде хрватскиот првак ќе ги одмери силите со Бодо/Глимт.

„Сите добро знаеме што носи овој двомеч со Бодо/Глимт. Вечерва не очекува важен натпревар, но овој Динамо Загреб заслужува да биде дел од групната фаза во Лигата на шампионите. Нашиот клуб има големи цели и уверен сум дека можеме да ги оствариме“, изјави Стефан Ристовски во пресрет на вечерашниот меч на Динамо во Норвешка.

Енис Барди пред неколку дена направи трансфер од Леванте во Трабзонспор и со турскиот првак отпатува на дуелот против данскиот Копенхаген. Тој го очекува дебито во својот нов тим, што можеби ќе се случи веќе на важната пресметка против Копанхаген.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Македонија води на полувреме: Барди „од втора“ го надмудри Пикфорд

И „Виаком“, фирма блиска до Елмедин Адеми донирала на ДУИ

Александар Тодески

Братот на убиениот навивач на АЕК: Не беше хулиган, рече дека оди на кафе

УЕФА жестоко го казни Динамо, до крајот на сезоната во Европа нема гостувања за навивачите

Предраг Петровиќ

Полицијата објави што пронашла кај уапсениот Грк: „Ги снабдил хрватските хулигани со оружје“

Катерина Ѓуровски

Мајката на убиениот навивач на АЕК: Дојдоа од странска земја да ми го убијат детето