bardi

Спорт

(ВИДЕО) Македонија води на полувреме: Барди „од втора“ го надмудри Пикфорд

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија има водство од 1-0 против Англија по првото полувреме на дуелот на арената „Тодор Проески“. Стрелец на голот е Енис Барди,
Спорт

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб и Барди со Трабзонспор, во „лов“ на Лигата на шампионите

А1он
Тројца македонски репрезентативци вечерва со своите клубови ќе играат во плејофот за пласман во групната фаза во Лигата на шампионите. Аријан Адеми и Стефан Ристовски
Спорт

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

А1он
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, им додели дипломатски пасоши на фудбалските репрезентативци, Александар Трајковски и Енис Барди, како и на селекторот на репрезентацијата на
Спорт

Барди наскоро ќе се приклучи на репрезентацијата

А1он
Единствениот од 26-те повикани македонски фудбалери за настап на Европското првенство кој имаше позитивен тест на коронавирус, Енис Барди, наскоро ќе се приклучи на соиграчите
Спорт

ВИДЕО: Ефектен гол на Барди, се тресеше мрежата на Атлетико Мадрид

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди беше стрелец на единствениот гол за Леванте во ремито 1:1 вечерва на домашен терен против лидерот во шпанското првенство Атлетико
Спорт

Проблеми пред дуелот со Грузија: Бизарна повреда на Барди, Ристевски и Велковски позитивни на Ковид-19

А1он
Неверојатен шок пред поаѓањето за Грузија. Еден од најдобрите македонски фудбалери, членот на Леванте, Енис Барди, нема да патува за Грузија. Тој се повреди на