Теннис Парк организатор на Отворено првенство на Македонија за ветерани

На терените на Теннис Парк од сабота (1 јули) започнува Отвореното тениско првенство на Македонија во конкуренција на ветерани до 50 и 50+ години.

Мечевите ќе се играат на четирите земјени терени.

Распоредот со двојките ќе биде објавен в петок (30 јули).

Организаторите на турнирот ги покануваат сите љубители на тенисот да ги проследат натпреварите.

Би можело да ве интересира

Рекорден награден фонд за US Open 2019

Ана Ололовска

Зверев ќе ја прекине соработката со Лендл

Татјана Ташкова

Мајката на Ноле работела по 16 часа во ресторан за тој да стане тенисер

Татјана Ташкова

Ѓоковиќ со уште две цели до крајот на кариерата

Бекер: Публиката на Вимблдон да биде свесна за величината на Ѓоковиќ

Ана Ололовска

Ѓоковиќ: Надал и Федерер се една од главните причини да продолжам да играм

Ана Ололовска