Спречено апсење на Кристијано Роналдо

Од:

Малку недостасувало за португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо да заврши зад решетки. Полицијата во Лас Вегас планирала да го уапси Кристијано Роналдо за наводно силување на Кетрин Мајорџ во хотелска соба во 2009 година.

dobivaj vesti na viber

Кога таа во 2018 година го обвини Роналдо дека сексуално ја нападнал по едно излегување во клуб, полицијата бараше налог за апсење, но обвинителот Кларк Стив го одби тоа.

Обвинителот сметаше дека нема доволно докази, па случајот застаре и беше затворен.

По пишувањата на медиумите, тужителката една вечер во 2009 година со другарките излегла во ист клуб во кој бил и Роналдо.

Тоа излегување завршило во неговото џакузи во луксузниот апартман.

Роналдо потоа наводно на девојката и платил 373.000 долари за да го премолчи целиот однос, но таа девет години подоцна дошла до идеја да го тужи и да бара отштета од 76.000.000 долари.

Би можело да ве интересира

Сестрата на Роналдо „удри“ по Португалците: Болни, глупави, без душа…

Канадски психолог: Два часа разговаравме со Роналдо

Можниот трансфер на Роналдо во Наполи зависи од Антони!

Роналдо во Атлетико Мадрид, Жоао Феликс во Манчестер Јунајтед?

Кристијано Роналдо и Хери Мегваер биле најмногу навредувани на Твитер

Роналдо: Среќен сум што се вратив