Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

Од:

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, по поразот од Ливерпул (0:5) во натпреварот од 9. коло на Премиер лигата

– Понекогаш не е можно да се дојде до резултатот за кој се бориме. Понекогаш резултатот не е онаков каков што сакаме. За ова сме одговорни ние и само ние, бидејќи нема кој друг виновен. Нашите навивачи повторно беа неверојатни, не поддржуваа цело време. Тие заслужуваат повеќе, многу повеќе, и ние мора да го направиме ова за нив. Времето дојде! – напиша Роналдо на Инстаграм.

Во 52. минута од средбата 36-годишниот Португалец постигна гол, но главниот судија на натпреварот, Ентони Тејлор, по интервенцијата на ВАР, го поништи поради офсајд.

По девет кола во Премиер лигата, Манчестер јунајтед постигна 14 бодови и го зазеде 7-то место во поредокот. Ливерпул е на второто место со 21 бод.

Би можело да ве интересира

Ако не изборат пласман во ЛШ Роналдо ќе си замине од Јунајтед

А1он

Роналдо: Другиот Роналдо и Роналдињо ми се идоли, но освоив повеќе од нив

А1он

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска