Роналдо нема да го напушти Јувентус

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо нема да го напушти клубот од Торино, пишува „АС“. Според публикацијата, 35-годишниот Португалец ќе го заврши договорот со клубот, кој истекува во 2022 година.

Во медиумите имаше извештаи дека Јувентус и ги понудил на Барселона правата на Португалецот, но од опкружувањето на играчот ги нарекоа овие информации лага. Тие исто така коментираа дека Роналдо е задоволен од условите што му се дадени во Италија.

Минатата сезона напаѓачот одигра 46 натпревари за „бјанконерите“, постигнувајќи 37 голови и 5 асистенции. Роналдо премина во Јувентус од Реал Мадрид, каде играше 9 години, во летото 2018 година за сума од 117 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Пирло со триумф дебитира на клупата на Јувентус

Ана Ололовска

Игуаин се раздели од Јувентус

А1он

Георгина Родригез претера со Фотошоп, „тргна по стапките на сопругот“

А1он

Роналдо ја помина границата од 100 гола за репрезентацијата на Португалија

Ана Ололовска

Роналдо тренира со репрезентацијата на Португалија: Среќен што се вратив

Ана Ололовска

ВИДЕО: Роналдо опоменат да стави маска

Ана Ололовска