ПСЖ не ги прекршил правилата за финансиски фер-плеј

Од:

ПСЖ ја доби судската битка со УЕФА во процесот за непочитување финансиски ферплеј. Арбитражниот окружен суд пресуди во корист на францускиот клуб во судскиот процес со УЕФА.

dobivaj vesti na viber

ПСЖ беа под истрага за за непочитување финансиски фер-плеј, но по денешната одлука процедурата е прекината и одлуката на Спортскиот арбитражен суд е конечна и не подлежи на обжалување.

Во јули лани УЕФА запре истрага, но подоцна по наредба на претседателот на Комисија за финансиска контрола во европската фудбалска централа процесот беше обновен На крајот тоа заврши во корист на францускиот гигант.

ПСЖ се сврте кон судот во Лозана, тврдејќи дека УЕФА ги прекршила сопствените правила.

Би можело да ве интересира

Во Франција тврдат дека Зидан на лето ќе застане на чело на ПСЖ

Ана Ололовска

Гризман му даде поддршка на Умтити: Без него немаше да го освоиме СП, тој е примерен професионалец

Ана Ололовска

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

Ана Ололовска

Монако му врачи отказ на тренерот Ковач

А1он

Ковач пред отказ во Монако

Ана Ололовска

ПСЖ не може да најде нов клуб за Дракслер поради високата плата на фудбалерот

Ана Ололовска