Оби Микел се збогува од репрезентацијата

Од:

Капитенот на репрезентацијата на Нигерија Џон Оби Микел се збогува од натамошните настапи за репрезентацијата.

Поранешната ѕвезда на лондонски Челзи одлучи да се збогува од националниот тим еден ден откако Нигерија го освои третото место на Африканскиот куп на нациите.

– Дојде моментот за збогување. Дојде крајот на мојот пат во репрезентацијата и дојдено е време за младите играчи, порача 32 годишниот капитен.

Инаку, Оби Микел фудбалската кариера ќе ја продолжи во Турција, каде што потпишал двогодишен договор на почетокот на јули со Трабзонспор.

Би можело да ве интересира

УЕФА подготвена да толерира офсајд од 10-20 см

Ана Ололовска

Клоп: Меси е веројатно најдобриот играч, но не можам да се сетам на поимпресивна сезона на еден дефанзивец

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Златната топка“ е за Лионел Меси

Португалија светски шампион во фудбал на песок

Ана Ололовска

Бобан Николов даде гол во победата на МОЛ Фехервар

Ана Ололовска

Тинејџерот Емре Демир ја добива капитенската лента во Кајсериспор

Ана Ололовска