fudbal turcija

Спорт

Фенербахче не планира да му исплати на Озил 4-5 милиони евра годишно

А1он
Спортскиот директор на Фенербахче, Емре Белезогу зборуваше за можниот трансфер на играчот за врска на Арсенал, Месут Озил. – Гледам позитивно на тоа, имаме планови
Спорт

Дефанзивецот на Галатасарај Елабделауи хоспитализиран со повреди на очите при новогодишен огномет

А1он
Норвешкиот фудбалски репрезентативец од редовите на турскиот прволигаш Галатасарај, Омар Елабделауи, е пренесен на лекување во болница во Истанбул, поради повреда на очите и опекотини
Спорт

Пато и Балотели можат да станат играчи на Бешикташ

А1он
Турскиот фудбалски клуб Бешикташ преговара со напаѓачите Александре Пато и Марио Балотели. Услугите на Пато кон клубот од Истанбул ги понудија неговите агенти, додека Балотели
Спорт

Галатасарај се согласи да го ослободи Фалкао во клубот на Бекам

А1он
Напаѓачот на Галатасарај, Радамел Фалкао може да ја продолжи кариерата во американската лига – МЛС. Според „Diario AS“, Интер Мајами, сопственост на Дејвид Бекам, е
Спорт

Галатасарај ќе се натпреварува со Интер и Фиорентина за Манџукиќ

А1он
Турскиот фудбалски великан, Галатасарај сака да го доведе во своите редови напаѓачот Марио Манџукиќ. Галатасарај во 34-годишниот Хрват гледа замена за Радамел Фалкао, кој може
Спорт

Фенербахче е заинтересиран за Тијаго Силва

А1он
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Тијаго Силва може да ја продолжи кариерата во Турција. Според турскиот портал „Фотомач“, Фенербахче е заинтересиран за 35-годишен Бразилец, чиј договор